Čokoládová masáž

História čokolády

Príbeh čokolády sa začína v Mexiku, v strednej Amerike tisíce rokov pred príchodom španielskych dobyvateľov. Dávni Mayovia poznali a oceňovali jedinečné vlastnosti kakaa a pripravovali ho na prípravu vzácnych nápojov počas výnimočných príležitostí. Aztékovia verili, že kakaovník je vzácny strom, ktorý je symbolom života a plodnosti. Čokoláda bola nápojom, ktorý bol zdrojom duchovnej múdrosti, obrovskej energie a zlepšenie sexuálnych schopností. Bola posvätným nápojom. Nápoj prinášali do svätýň bohov.

 

Vplyv kakaa na ľudský organizmus

Kakao je unikátna potravina. Vedecké výskumy dokázali, že dokáže pozitívne ovplyvniť krvný tlak, a preto sa odporúča na prevenciu ako aj liečbu hypertenzie. Bol zistený aj pokles choresterolu v krvi. Okrem toho chuť  a vôňa čokolády má priaznivé účinky na psychiku. Kakaové bôby a teda aj čokoláda sú bohaté na flavonoidy /antioxidačné látky/, ktoré pomáhajú hladkému fungovaniu ciev a napomáhajú tak znižovať riziko srdečných ochorení. Prispievajú k dobrému stavu ľudského srdca, dobrej cirkulácii krvi. Rovnako ako nízke dávky kyseliny salicylovej a jej derivátov, ďalších antitombických liekov a suplementov, tiež kakao pomáha redukovať tvorbu krvných zrazenín. Antioxidanty zohrávajú významnú úlohu v podpore prirodzeného obranného mechanizmu ľudského organizmu. Chránia ho proti oxidácii, ktorá  môže poškodzovať bunky a prispieva k ich starnutiu. Ich množstvo sa môže líšiť v závislosti od koncentrácie kakaa, ale aj spôsobu spracovania. Väčšina zdravotných plusov sa týka len kvalitnej horkej čokolády, ktorá obsahuje minimálne 70% kakaa.

Čokoláda má vplyv na vylučovanie endorfínov, čím vyvoláva okamžitý pocit pohody. Je bohatá na horčík, draslík, fosfor, vitamín E a proteíny. Je nesporne výdatným zdrojom rýchlej energie – vďaka kofeínu a rýchlym cukrom. Obsahuje asi 300 psychoaktívne pôsobiacich látok a pôsobí antidepresívne, takže je výborná na tlmenie stresov. Je len prirodzené, že tak delikátna chuť a jej jedinečné zloženie sa stáva príjemnou súčasťou ošetrení pre zdravie a krásu. Po celom svete pribúdajú zariadenia, ktoré ponúkajú čokoládové kúpele, masáže a zábaly.

 

Čokoládová masáž

Horúca čokoládová masáž je luxusná procedúra, ktorá omladzuje a vyhladzuje pokožku, pôsobí proti celulitíde. Zbavuje pokožku odumretých buniek a stáva sa jemnou. Podporuje odplavovanie škodlivých látok z tela, má antioxidačné účinky a pozitívne pôsobí na myseľ, čokoláda je bohatá na minerály ako vápnik, draslík a horčík, vitamíny. Vďaka vysokému obsahu aktívnych ingrediencií ako napr. Methylxantín, polyfenoly, flavonoidy a minerály, ponúkajú kakao a čokoláda množstvo významných kozmetických vlastností. Theobromín obsiahnutý v kakau pôsobí, podobne ako kofeín, na cievne zakončenie v koži a aktivuje látkovú výmenu. Čokoláda dokáže stimulovať v mozgu tvorbu dopamínu a uvoľňovať endorfíny a serotonin - zdroj šťastia. Vďaka masáži či zábalu, telo cez pokožku vstrebáva vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Kakaové maslo zvlhčuje a zjemňuje popraskanú pokožku.

 

Procedúra začína peelingom (káva, kokos, mak...), ktorý očisťuje pokožku a zbavuje ju vrchnej vrstvy odumretých buniek. Následne sa pootvárajú všetky kožné póry. Na takto očistenú a uvoľnenú pokožku sa nanesie teplá čokoláda. Takto pripravenej pokožke sa rozšíri absorbčná schopnosť, lebo kožné póry sa viac otvoria a krvné kapiláry sa rozšíria. Nasleduje príjemná relaxačná masáž. Procedúra sa ukončí čokoládovým zábalom. Počas aplikácie jej príjemná intenzívna vôňa pôsobí aromaterapeuticky, stimuluje produkciu endorfínu, čo znásobňuje zážitok z masáže.

Indikácie:

 • príjemný relax, stimuluje zmysly
 • uvoľňuje vodu v podkoží, podporuje odtok lymfy
 • zvláčňuje, hydratuje, vyhladzuje a tonizuje pokožku
 • zabraňuje starnutiu pokožky, potláča celulitídu
 • zabezpečuje kvalitnú starostlivosť o pokožku plnú vitamínov, minerálov, antioxidantov a koenzýmov
 • pôsobí proti bolesti, stresu a únave
 • odplavuje toxíny, uvoľňuje svaly, stimuluje zmysly

Čokoládová masáž uľaví telu a dodá mu potrebnú silu a energiu pre každý deň. Harmonizuje celé telo.

Kontraindikácie:

 • tehotenstvo
 • vysoký krvný tlak
 • zápaly
 • infekčné ochorenia /žltačka, HIV, bradavice,.../
 • otvorené rany, kožné ochorenia, plesňové a hubové ochorenia
 • alergia na čokoládu
 • onkologické ochorenia

Doba trvania procedúry:

 • peeling – 20 minút
 • masáž – 60 minút
 • zábal – 30 minút
 • relaxácia
TOPlist
aktualizované: 14.11.2019 21:36:55